امروز سه شنبه 28 دی 1400 arzdigital.cloob24.com
0

آن‌طور که داده‌های تازه نشان می‌دهند، میزان فروش سرمایه‌گذاران بلندمدت بیت کوین به نزدیکی پایین‌ترین سطح تاریخ خود رسیده است. در واقع بیشتر کسانی که در روزهای اخیر اقدام به فروش کرده‌اند، سرمایه‌گذارانی هستند که بین 3 تا 6 ماه گذشته وارد بازار شده‌اند.

به گزارش کوین تلگراف، با نگاهی به داده‌های جدید درمی‌یابیم که با اینکه قیمت بیت کوین در سال 2021 به اوج 69,000 دلاری رسید، سرمایه‌گذاران قدیمی بیت کوین تا به حال اقدام به فروش نکرده‌اند.

داد‌ه‌های مربوط به شاخص «CDD» شرکت تحلیلی گلاسنود (Glassnode)، نشان می‌دهد تعداد واحدهایی که سرمایه‌گذاران قدیمی آنها را می‌فروشند، به نزدیکی پایین‌ترین سطح تاریخ خود رسیده است. این شاخص در واقع با محاسبه طول عمر و موجودی هر آدرس، ابزاری برای رصد رفتارهای معاملاتی سرمایه‌گذاران بلندمدت بیت کوین ارائه می‌کند. در حال حاضر هم با توجه به سابقه سرمایه‌گذاران بلندمدت بیت کوین، می‌توان گفت که این شاخص در شرایطی کاملاً آرام قرار گرفته است.

شاخص CDD درواقع نشان می‌دهد هر بار که یک بیت کوین بین دو کیف پول جابه‌جا می‌شود، تا چه مدت دست‌نخورده باقی می‌ماند. از این ابزار می‌توان برای ساده‌سازی فرایند اندازه‌گیری حجم معاملات و بررسی روندهای بازار استفاده کرد. گفتنی است واحدهای قدیمی در مقایسه با بیت کوین‌هایی که مدام جابه‌جا شده‌اند، از اهمیت بیشتری برخوردار هستند.

حساب توییتری یو‌تی‌ایکس‌او منیجمنت (UTXO Management) با انتشار نمودار زیر، گفته است با اینکه قیمت بیت کوین در چند ماه گذشته افزایش یافته، ارزش فعلی شاخص CDD همچنان در نزدیکی پایین‌ترین سطح تاریخ خود قرار گرفته است.

داده‌های تازه: سرمایه‌گذاران قدیمی بیت کوین‌های خود را نمی‌فروشند
شاخص CDD بیت کوین؛ بررسی فعالیت آدرس‌های قدیمی بیت کوین

داده‌ها نشان می‌دهد پس از رکوردشکنی قیمت بیت کوین در سال 2017 که باعث شد برخی از سرمایه‌گذاران قدیمی بیت کوین‌های خود را بفروشند، تاکنون سرمایه‌گذاران بزرگ چنین کاری نکرده‌اند.

حتی نزدیک‌شدن قیمت به 70,000 دلار هم نتوانست تغییری در این روند ایجاد کند و همچنان به نظر می‌رسد این سرمایه‌گذاران تازه‌وارد بازار هستند که اقدام به فروش می‌کنند.

خریداران تابستان، فروشندگان زمستان

شاخص هودل ویوز (Hodl Waves) پلتفرم تحلیلی آن‌چینِد کپیتال (Unchained Capital) هم تأیید می‌کند بیشترین میزان فروش مربوط به بیت کوین‌هایی بوده است که بین 3 تا 6 ماه قبل خریداری شده‌اند.

این نشان می‌دهد که فروشندگان فعلی بیت کوین‌های خود را بین ژوئن تا سپتامبر (خرداد تا شهریور) سال 2021 خریده‌اند؛ یعنی زمانی که قیمت بیت کوین به 30,000 دلار رسیده بود.

داده‌های تازه: سرمایه‌گذاران قدیمی بیت کوین‌های خود را نمی‌فروشند
شاخص هودل ویوز

همچنین بخوانید: قوانین هودلر بودن؛ آیا یک هودلر هستید؟

مدت‌هاست تفاوت‌های میان هولدرهای مختلف بیت کوین زیر ذره‌بین تحلیلگران است. سرمایه کسانی که بیت کوین‌های خود را در قیمت 20,000 دلار خریده بودند هم اکنون دو برابر شده است؛ چراکه قیمت‌های مربوط به پایان سال 2021 بیش از 20,000 دلار افزون‌تر از قیمت‌های ابتدای ژانویه (دی) است.

دیلان لکلیر (Dylan LeClair)، تحلیلگر ارشد «UTXO» در 23 دسامبر (2 دی) با انتشار تصویر زیر گفته بود بازار بیت کوین بار دیگر وارد فاز انباشت شده است. گفتنی است شاخص زیر برآیند میزان خرید و فروش سرمایه‌گذاران بلندمدت را اندازه‌گیری می‌کند و مثبت‌بودن آن یعنی بیشتر هولدرها در حال انباشت بیت کوین هستند. لکلیر هفته گذشته هم گفته بود سرمایه‌گذاران بلندمدت به‌طور کلی در این ماه موجودی خود را افزایش خواهند داد.

داده‌های تازه: سرمایه‌گذاران قدیمی بیت کوین‌های خود را نمی‌فروشند
برآیند میزان خرید و فروش بیت کوین سرمایه‌گذاران بلندمدت
تبلیغات متنی
فروشگاه ساز رایگان فایل - سیستم همکاری در فروش فایل
بدون هیچ گونه سرمایه ای از اینترنت کسب درآمد کنید.
بهترین فرصت برای مدیران وبلاگ و وب سایتها برای کسب درآمد از اینترنت
WwW.PnuBlog.Com
ارسال دیدگاه