امروز سه شنبه 28 دی 1400 arzdigital.cloob24.com
0

گویین وود (Gavin Wood)، بنیان‌گذار ارز دیجیتال پولکادات، اخیراً با انتشار مطلبی به اهداف و برنامه‌های این پروژه در سال 2022 اشاره کرده است. کاهش کارمزد تراکنش‌ها، اتصال به شبکه اتریوم و مبارزه با موارد کلاهبرداری، بخشی از اهداف پولکادات برای سال جدید میلادی است.

به گزارش دیلی هودل، گویین وود، خالق ارز دیجیتال پولکادات و یکی از بنیان‌گذاران اتریوم، در آخرین روز از سال 2021 با انتشار مطلبی در صفحه مدیوم پولکادات، در رابطه با آینده این پروتکل میان‌زنجیره‌ای اظهارنظر کرد.

او که در سال 2016 از ویتالیک بوترین و تیم توسعه اتریوم جدا شد و کار روی پروژه خود، یعنی پولکادات را آغاز کرد، درباره چشم‌انداز این پروژه در سال 2022 گفته است:

2022 بیشتر از هر سال دیگری یک آغاز برای عصری جدید در شبکه پولکادات است. پیش‌بینی ما [برای این سال] یک چشم‌انداز مقیاس‌پذیر با ارتباطات بسیار قوی است که زیر یک چتر امنیتی واحد شکل می‌گیرد و با پیروزشدن تیم توسعه پاراچین‌ها در مزایده‌ها و پیوستن پروژه‌های جدید به پولکادات، زنده می‌شود.
او در ادامه افزود:
بیش از 150 شبکه با اهداف مختلف مشغول توسعه پروژه‌های خود هستند و از آنجایی که بسیاری از آنها توسعه شبکه آزمایشی خود را به پایان رسانده‌اند، باید منتظر اتفاقات زیادی بود. [در سال 2022] راه‌اندازی پل‌های میان‌زنجیره‌ای را هم پیش رو داریم. اولین پل میان‌زنجیره‌ای که راه‌اندازی می‌شود، پَریتی (Parity) خواهد بود که پولکادات را به کوساما (Kusama) متصل می‌کند و پس از آن نوبت به پل اسنوفورک (Snowfork) می‌رسد که قرار است پولکادات را به اتریوم وصل کند.

وود در بخشی از صحبت‌های خود گفته پولکادات به‌دنبال بهینه‌ترکردن کد اصلی شبکه خود است و می‌خواهد راهکاری برای کاهش هزینه تراکنش‌ها و برطرف‌کردن مشکلات مربوط به تأخیر در پردازش اطلاعات پیدا کند.

او در این باره گفته است:

می‌خواهیم امکانی فراهم کنیم تا هریک از پاراچین‌های پولکادات بتوانند [توان پردازشی] خود را به هدف هزار تراکنش در ثانیه به ازای هر شارد، نزدیک‌تر کنند. علاوه بر این، تیم پولکادات تمرکز خود را به پاراتریدها (Parathreads) معطوف کرده است. این ویژگی به تیم‌هایی که در مزایده پاراچین‌ها برنده نمی‌شوند این امکان را می‌دهد تا بتوانند از مزایای امنیتی شبکه پولکادات و پیام‌رسان میان‌زنجیره‌ای «XCMP» بهره‌مند شوند.
پولکادات سال 2021 را با قیمتی پایین‌تر از 10 دلار آغاز کرد و در ماه مه (اردیبهشت) به 49 دلار و سپس در نوامبر (آبان) به 55 دلار رسید. از آن زمان تاکنون قیمت تا حدودی اصلاح شده است و هر واحد پولکادات در حال حاضر با قیمتی حدود 28.50 دلار معامله می‌شود.

همچنین بخوانید: پولکادات چیست؟ همه چیز درباره اینترنت بلاک چین‌ها

بنیان‌گذار پولکادات ضمن تأکید بر لزوم مقابله با کلاهبرداران فضای ارز دیجیتال، گفت:

افراد فعال در بنیاد «Web3» و مؤسسه پَریتی تکنالجیز (Parity Technologies) در سال 2021 کنار هم جمع شدند و تیمی برای مقابله با موارد کلاهبرداری تشکیل دادند. این تیم مسمم است تا به سلطه کلاهبرداران [این حوزه] پایان دهد و پولکادات را به اکوسیستمی امن برای کاربران تبدیل کند. 130,000 دلار دیگر هم از خزانه پولکادات و بنیاد Web3 برای مبارزه با موارد کلاهبرداری هزینه شده است.

او افزود:

در سالی که گذشت نزدیک به هزار وب‌سایت و طرح کلاهبرداری به‌‌طور کلی از میان برداشته شدند که 460 مورد از این وب‌سایت‌ها را اعضای جامعه شناسایی کرده بودند. تعداد وب‌سایت‌ها و آدرس‌های که پیش‌تر سابقه مشارکت در طرح‌های فیشینگ و کلاهبرداری را داشته‌اند و اطلاعات‌شان ثبت شده، اکنون بیشتر از 2,300 مورد است.
وود ادامه داد:
در سال 2022 شاهد تکامل نوآوری‌های جامعه [پولکادات] برای مقابله با موارد کلاهبرداری خواهیم بود که با استفاده از آنها می‌توان وب‌سایت‌های کلاهبرداری بیشتری را پوشش داد، یک حرکت جامعه‌محور ایجاد کرد، با سایر پروژه‌ها و اکوسیستم‌ها وارد همکاری شد و زمینه را برای شکل‌گیری اولین کمپین غیرمتمرکز و درون‌زنجیره‌ای برای مبارزه با کلاهبرداری، فراهم کرد.

وود در پایان با اشاره به موفقیت‌ پولکادات در ارائه راهکارهای نو برای جذب سرمایه در سال گذشته، گفت:

اکوسیستم ما از جنبه سرمایه‌گذاری با سرعت زیادی در حال بزرگترشدن است. تخمین می‌زنیم که 350 تیم اکنون در اکوسیستم پولکادات فعال باشند؛ رقمی که 250 مورد بیشتر از برآوردهای سال گذشته است. تنها در طول سال 2021، 50 مورد از این تیم‌ها توانستند روی هم 670 میلیون دلار در مرحله اولیه جذب سرمایه‌ خود جمع‌آوی کنند.
تبلیغات متنی
فروشگاه ساز رایگان فایل - سیستم همکاری در فروش فایل
بدون هیچ گونه سرمایه ای از اینترنت کسب درآمد کنید.
بهترین فرصت برای مدیران وبلاگ و وب سایتها برای کسب درآمد از اینترنت
WwW.PnuBlog.Com
ارسال دیدگاه