امروز سه شنبه 28 دی 1400 arzdigital.cloob24.com
0

خریداران با ریزش قیمت بیت کوین تا سطح حمایتی 39,650 دلار به بازار ورود کردند، اما هنوز شاهد نشانه‌هایی مبنی بر این هستیم که اصلاحات در سطح بازار تمام نشده است.

قیمت بیت کوین در تاریخ 10 ژانویه (20 دی) برای اولین بار از سپتامبر 2021 به زیر سطح 40,000 دلار سقوط کرد. البته این ریزش‌ها تنها مختص به بازار ارزهای دیجیتال نبود و بازارهای سهام ایالات متحده نیز شاهد فشار فروشی قوی از جانب معامله‌گرانی بودند که ترجیح به کاهش ریسک خود داده و به سمت بازار اوراق قرضه ده‌ساله خزانه روانه شدند.

در 9 ژانویه (19 دی) یان هاتزیوس (Jan Hatzius)، اقتصاددان ارشد گلدمن ساکس اذعان داشته که ممکن است فدرال رزرو نرخ بهره را در سال جاری میلادی افزایش دهد.

الکس کروگر (Alex Kr-eger)، تحلیل‌گر مطرح نیز هشدار داده است که اگر فدرال رزرو تصمیم بر این داشته باشد که تمام تلاش خود را در همین راستا به‌ کار گیرد، بازار ممکن است توانایی نادیده‌‌گرفتن این جریان را نداشته باشد. آرتور هِیز (Arthur Hayes)، مدیرعامل سابق بیت‌مِکس و پنتوشی (Pentoshi)، تحلیل‌گر معروف نیز دیدگاه نزولی نسبت به بازار دارند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال؛ واکنش بازار در رابطه با تصمیمات فدرال رزرو چگونه خواهد بود؟
نقشه بازار ارزهای دیجیتال در arz.watch

در طرف مقابل بنجامین کوئن (Benjamin Cowen)، تحلیل‌گر کوانت با بیان این که سطوح ترس شدید در شاخص ترس و طمع در بیت کوین از سال 2018 تا بحال در چهار مورد اتفاق افتاده است، به خریداران یا گاوهای بازار امیدوار است. هر چهار سناریو گذشته در این شاخص منجر به میزان بازدهی قوی بین 17 الی 585 درصد شده‌اند.

آیا بیت کوین و آلت کوین‌های اصلی بازار می‌توانند یک موج بازیابی قیمت تثبیت‌شده را شروع کنند یا امکان دارد حمایت‌ها از دست بروند؟ 10 ارز برتر بازار را در این تحلیل با هدف یافتن این سوال دنبال می‌کنیم.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین

سه‌شنبه 20 دی ماه قیمت بیت کوین به محدوده 39,650 دلار وارد شد و فرصت مناسبی را برای خریداران به‌ وجود آورد تا در این کف قیمتی اقدام به خرید کنند. همان‌طور که از فیتله کندل بلند روی نمودار می‌توان دید، گاوها این نقطه قیمتی را مغتنم شمردند و با هجوم برای خرید سعی در افزایش سبد دارایی بیت کوین خود دارند. در صورت ادامه روند صعودی قیمت، بیت کوین می‌تواند بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه (EMA-20، خط آبی در تصویر) در 45,369 دلار قرار بگیرد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال؛
نمودار قیمت بیت کوین (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید)

در حال حاضر میانگین متحرک ساده 50 روزه (SMA-50، خط قرمز در تصویر) و متحرک نمایی 20 روزه (EMA-20، خط آبی در تصویر) شیب نزولی دارند و شاخص قدرت نسبی (RSI) نیز در منطقه اشباع فروش قرار دارد که نشان‌دهنده برتری مقطعی خرس‌ها است. اگر قیمت بیت کوین از میانگین متحرک نمایی 20 روزه کاهش یابد، جفت ارز بیت کوین/ تتر (BTC/USDT) می‌تواند مجدداً به سطح حمایت قوی خود در محدوده 39,600 دلار سقوط کند و برای چند روز در همین محدوده باقی بماند.

اما در صورت از دست‌رفتن سطح حمایتی 39,600 دلار برتری خرس‌ها ادامه خواهد داشت و روند نزولی قیمت بیت کوین تا سطح 30,000 دلار قابل پیش‌بینی است.

از آن‌سو، اگر گاوها بتوانند قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسانند، این جفت ارز می‌تواند به مقاومت بالای‌سر کلیدی در 52,088 دلار برسد. شکست و بسته‌شدن قیمت بیت کوین بالای این سطح می‌تواند نشانه‌ای برای تغییر احتمالی روند باشد.

 • مقاومت‌ها: 45,369 – 52,088
 • حمایت‌ها: 39,600

همچنین بخوانید: بازبینی در تریدها؛ چگونه دیگر در معامله اشتباه نکنیم؟

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم

قیمت اتریوم روز دوشنبه 19 دی ماه سعی در بازپس‌گیری سطوح از دست رفته خود داشت اما موفق به عبور از سطح مقاومتی 3,250 دلار نشد. گاوها طی چند روز گذشته سعی در حمایت از خط حمایتی کانال نزولی داشتند که با شکست روبه‌رو شدند. این موضوع نشان‌دهنده فشار فروش توسط خرس‌ها در سطوح بالاتر است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال؛
نمودار قیمت اتریوم (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید)

سه‌شنبه 20 دی ماه قیمت اتریوم مجدداً کاهش یافت و خرس‌ها از تلاش خود برای پایین‌آوردن قیمت جفت ارز اتر/ تتر (ETH/USDT) دست‌بردار نبودند. در صورت تداوم فشار فروش و تسلط خرس‌ها بر بازار اتریوم این جفت ارز می‌تواند تا محدوده حمایت بعدی خود در 2,652 دلار تنزل داشته باشد. این محدوده سطح مهم حمایتی برای گاوها است و در صورت از دست‌دادن آن باید منتظر سقوط قیمت اتریوم به سطح حمایت روانی 2,000 دلار باشیم.

حال اگر قیمت از سطح فعلی بازگشت داشته باشد، گاوها تلاش خود را خواهند کرد تا با قدرت به سمت مقاومت پیش رو در محدوده 3,250 دلار حرکت کنند.

 • مقاومت‌ها: 3,250
 • حمایت‌ها: 2,652 – 2,000

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بایننس کوین

قیمت بایننس کوین در روز یک‌شنبه 18 دی ماه به زیر خط حمایت کانال نزولی سقوط کرد اما فتیله بلند کندل روزانه نشان از خرید گاوها در سطوح پایین داشت. آنها توانستند روز بعد یعنی 19 دی ماه قیمت بایننس کوین را به داخل کانال هدایت کنند ولی در عبور از سطح 435.30 دلار موفق نبودند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال؛
نمودار قیمت بایننس کوین (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید)

در تاریخ دوشنبه 20 دی ماه با تلاش خرس‌ها برای حفظ قیمت در زیر کانال، بار دیگر قیمت بایننس کوین کاهش یافت. اگر این گروه بتوانند در حفظ روند نزولی جفت ارز بایننس کوین/ تتر موفق باشند، شاهد ریزش قیمت تا سطح 392.20 دلار خواهیم بود. این محدوده سطح حمایتی مهم برای بایننس کوین است. در صورت موفق‌نبودن گاوها در حفظ آن، این جفت ارز تا محدوده 330 دلار نزول خواهد داشت.

همچنین شاخص قدرت نسبی (RSI) نیز وارد محدوده اشباع فروش شده است که نشان‌دهنده تمایل بیشتر معامله‌گران به فروش در کوتاه‌مدت است. باتوجه‌به این شرایط روند قیمتی بایننس کوین می‌تواند تا چند روز در همین محدوده ادامه داشته باشد. شکست قیمت و بسته‌شدن آن بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه (EMA-20، خط آبی در تصویر) در 492 دلار می‌تواند موجب تغییر این روند و آغاز برتری گاوها در بازار باشد.

 • مقاومت‌ها: 435.30 – 492
 • حمایت‌ها: 392 – 330

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت سولانا

در تاریخ 18 دی ماه قیمت سولانا در تلاش برای بازپس‌گیری سطوح از دست رفته خود بود که گاوها قدرت کافی برای بالابردن قیمت از محدوده 150 دلار را نداشتند. این موضوع تلاش بیشتر خرس‌ها برای فروش در رالی‌های قیمتی را نشان می‌دهد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال؛
نمودار قیمت سولانا (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید)

حال اگر خرس‌ها موفق به پایین نگه‌داشتن قیمت زیر سطح 133 دلار شوند، احتمال سقوط قیمت سولانا به زیر سطح مهم حمایتی 116 دلار افزایش می‌یابد. در این مقطع هر دو میانگین متحرک ساده 50 روزه و نمایی 20 روزه در شیب نزولی قرار دارند و همچنین شاخص قدرت نسبی نیز در محدوده اشباع فروش است که نشانه‌ای برای برتری خرس‌ها در بازار معاملاتی سولانا است.

اگر روند نزولی قیمت برای سولانا همچنان ادامه داشته باشد و شاهد ریزش قیمت این جفت ارز از سطح 116 دلار باشیم، خط حمایتی کانال قیمتی از دست می‌رود و تا محدوده 82 دلار سقوط خواهد کرد. تنها نشانه امیدوارکننده در کوتاه‌مدت برای سولانا، احیای قیمت و بسته‌شدن آن بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه در محدوده قیمتی 162 دلار است.

 • مقاومت‌ها: 150 – 162
 • حمایت‌ها: 133 – 116

همچنین بخوانید: بزرگ‌ترین اشتباهات تازه‌کارها در دنیای ارزهای دیجیتال

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت کاردانو

قیمت کاردانو در تاریخ 19 دی ماه پایین سطح حمایتی 1.18 دلار بسته شد. شواهد از ادامه روند نزولی برای کاردانو خبر می‌دهد و محدوده حمایتی بعدی در مسیر نزولی این جفت ارز سطح قیمتی 1 دلار خواهد بود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال؛
نمودار قیمت کاردانو (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید)

1 دلار سطح مهمی است که طی چند ماه گذشته مقاومت آن شکسته نشده است و گاوها به شدت از آن حمایت خواهند کرد. اگر شاهد جهش قیمتی از این محدوده باشیم، آنگاه جفت ارز آدا/ تتر (ADA/USDT) خواهد توانست بالای میانگین متحرک ساده 50 روزه (SMA-50، خط قرمز در تصویر) در محدوده 1.39 قرار بگیرد جایی‌که خرس‌ها آماده‌اند تا در آن ناحیه قیمت را مجدداً به پایین بکشند.

اگر قیمت کاردانو از میانگین‌های متحرک ساده 50 روزه و نمایی 20 روزه کاهش یابد، خرس‌ها یک بار دیگر تلاش خواهند کرد تا جفت ارز آدا/ تتر (ADA/USDT) را به زیر سطح 1 دلار بکشند. در صورت موفقیت آنها، فشار فروش می‌تواند شتاب بیشتری بگیرد و این جفت ارز ممکن است به خط حمایتی داخل کانال سقوط کند.

 • مقاومت‌ها: 1.39
 • حمایت‌ها: 1.18 – 1

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل

قیمت ریپل در تاریخ 18 دی ماه زیر سطح حمایتی 0.75 دلار بسته شد اما روز بعد توانست به بالای این سطح بازگردد که نشان‌دهنده اقدام گاوها برای به تله انداختن خرس‌ها در این محدوده قیمتی بود. البته این اقدام از سوی گاوها در بازه زمانی بسیار کوتاهی انجام شد و خیلی تاثیرگذار نبود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال؛
نمودار قیمت ریپل (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید)

بازگشت قیمت ریپل به زیر سطح 0.75 دلار نشان‌دهنده اقدام خرس‌ها برای فروش در هر رالی قیمتی است. شیب نزولی هر دو میانگین متحرک ساده 50 روزه و نمایی 20 روزه و همچنین قرارگرفتن شاخص قدرت نسبی در محدوده فشار فروش بیانگر حکمرانی خرس‌ها بر بازار معاملاتی ریپل است.

در بدترین سناریو اگر قیمت ریپل زیر 0.75 دلار باقی بماند، آنگاه جفت ارز ریپل/ تتر (XRP/USDT) می‌تواند تا سطح قیمتی 0.60 دلار که آخرین بار در تاریخ 4 دسامبر (13 آذر) در این محدوده معامله شده بود، کاهش داشته باشد. برای نقض این سناریو، گاوها باید تلاش کنند تا قیمت را بالای میانگین متحرک ساده 50 روزه در 0.87 دلار نگه داشته و تثبیت کنند تا شاید شاهد روند صعودی این جفت ارز باشیم.

 • مقاومت‌ها: 0.75 – 0.87
 • حمایت‌ها: 0.60

تحلیل هفتگی قیمت لونا

قیمت لونا در تاریخ 18 دی ماه به زیر الگوی کانال نزولی شکسته شد، اما فتیله بلند کندل روزانه بیانگر فشار خرید در سطوح پایین قیمتی برای توکن لونا است. روز بعد گاوها توانستند که قیمت را به داخل کانال و بالای میانگین متحرک نمایی 50 روزه در 70 دلار برسانند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال؛
نمودار قیمت لونا (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید)

در ادامه و در تاریخ 20 دی ماه قیمت به زیر میانگین متحرک ساده 50 روزه در 75.67 دلار رسید که نشان‌دهنده ایجاد فشار فروش توسط خرس‌ها در رالی‌های قیمتی است. میانگین متحرک نمایی 20 روزه نیز شیب نزولی به خود گرفته و شاخص قدرت نسبی نزدیک عدد 43 قرار دارد که خرس‌ها را مسلط بر بازار معاملاتی لونا نشان می‌دهد.

حال اگر این روند ادامه یابد و خرس‌ها موفق به پایین‌آوردن قیمت به زیر سطح 62.46 دلار شوند، فشار فروش می‌تواند تشدید شود و جفت ارز لونا/ تتر (LUNA/USDT) تا محدوده قیمتی 51.84 دلار تنزل داشته باشد. تنها در صورت بالارفتن قیمت از خط حمایتی کانال و شکستن این مقاومت می‌توانیم منتظر تغییر روند باشیم.

 • مقاومت‌ها: 75.67
 • حمایت‌ها: 62.46 – 51.84

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت پولکادات

قیمت پولکادات در تلاش است تا از سطح حمایتی قوی خود در محدوده 22.66 دلار جهش داشته باشد، اما قدرت گاوها آنقدر نبود که قیمت پولکادات را در مسیر صعودی و بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه در 26.95 دلار تثبیت کنند. این موضوع نشان‌دهنده کاهش حجم تقاضا در سطوح بالاتر است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال؛
نمودار قیمت پولکادات (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید)

شیب نزولی میانگین‌های متحرک ساده 50 روزه و نمایی 20 روزه و همچنین قرارگرفتن شاخص قدرت نسبی در محدوده فشار فروش، نشان‌دهنده برتری خرس‌ها در بازار معاملاتی پولکادات است. حال اگر این روند به قوت خود ادامه داشته باشد و آنها بتوانند قیمت را به زیر سطح 22.66 دلار بکشانند، آنگاه جفت ارز دات/ تتر (DOT/USDT) در مسیر نزولی به سمت محدوده قیمتی 16.81 دلار به حرکت خود ادامه خواهد داد.

از طرف دیگر، اگر قیمت پولکادات از سطح فعلی بازگردد، گاوها دوباره سعی خواهند کرد این جفت ارز را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسانند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، جفت ارز دات/ تتر (DOT/USDT) می‌تواند به بالای میانگین متحرک ساده 50 روزه (SMA-50، خط قرمز در تصویر) در 29.66 دلار و سپس به مقاومت پیش رو در 32.78 دلار برسد.

 • مقاومت‌ها: 29.66 – 32.78
 • حمایت‌ها: 22.66 – 16.81

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اولنچ

قیمت اولنچ در تاریخ 18 دی ماه به زیر خط روند صعودی مثلث متقارن سقوط کرد اما خرس‌ها نتوانستند از فرصت به‌دست آمده استفاده لازم را ببرند و در روز بعد گاوها مجدداً قیمت را به درون این مثلث هدایت کردند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال؛
نمودار قیمت اولنچ (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید)

با این حال، روند بهبود قیمت کوتاه‌مدت بود، زیرا خرس‌ها مجدداً قیمت را به زیر مثلث هدایت کردند که این موضوع نشان می‌دهد احساسات منفی در بازار معاملاتی اولنچ همچنان باقی مانده و معامله‌گران در هر رالی جزئی اقدام به فروش می‌کنند.

محدوده 75.50 دلار برای اولنچ سطح حمایتی بسیار مهمی است که از دست‌دادن آن منجر به سقوط جفت ارز اولنچ/ تتر (AVAX/USDT) تا سطح قیمتی 57.02 و پس از آن 50 دلار خواهد شد.

از سوی دیگر، اگر قیمت از سطح فعلی یا حمایت 75.50 دلار بازگردد و در داخل مثلث حفظ شود، این امر نشان‌دهنده انباشت در سطوح پایین‌تر خواهد بود. سپس این جفت ارز می تواند تا محدوده 98 دلار افزایش یابد، جایی‌که خرس‌ها ممکن است مقاومتی قوی در این سطح قیمتی از خود نشان دهند.

در حالت خوش‌بینانه، شکست و بسته‌شدن قیمت بالاتر از میانگین‌های متحرک ساده 50 روزه و نمایی 20 روزه می‌تواند آغازگر روند صعودی برای اولنچ باشد.

 • مقاومت‌ها: 98
 • حمایت‌ها: 75.50 – 57.02 – 50

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت دوج کوین

قیمت دوج کوین در زیر سطح حمایتی حیاتی خود در 0.15 دلار شکسته شد که بیانگر ادامه روند نزولی برای این ارز دیجیتال است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال؛
نمودار قیمت دوج کوین (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید)

شیب نزولی میانگین‌های متحرک ساده 50 روزه و نمایی 20 روزه و همچنین قرارگرفتن شاخص قدرت نسبی در محدوده فشار فروش، نشان‌دهنده ادامه روند نزولی قیمت دوج کوین است. اگر خرس‌ها موفق به کاهش قیمت به زیر 0.15 دلار شوند آنگاه جفت ارز دوج کوین/تتر (DOGE/USDT) می‌تواند به پایین‌‍ترین حد قیمتی خود در 0.13 دلار نزول داشته باشد.

برخلاف این فرضیه، اگر قیمت از سطح فعلی بازگردد، گاوها تلاش می‌کنند قیمت دوج کوین را به بالای میانگین‌های متحرک ساده 50 روزه و نمایی 20 روزه هدایت کنند، اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، محدوده 0.19 تا 0.15 دلار در رادار قرار خواهد گرفت و این جفت ارز ممکن است تا سطح قیمتی 0.19 دلار افزایش یابد. همچنین برای شروع روند صعودی این گاوها هستند که باید قیمت را به بالای مقاومت پیش رو هدایت کنند تا شاهد فرایند افزایش قیمت دوج کوین باشیم.

 • مقاومت‌ها: 0.19
 • حمایت‌ها: 0.15 – 0.13
تبلیغات متنی
فروشگاه ساز رایگان فایل - سیستم همکاری در فروش فایل
بدون هیچ گونه سرمایه ای از اینترنت کسب درآمد کنید.
بهترین فرصت برای مدیران وبلاگ و وب سایتها برای کسب درآمد از اینترنت
WwW.PnuBlog.Com
ارسال دیدگاه