امروز سه شنبه 28 دی 1400 arzdigital.cloob24.com
0

یک ماینر کوچک و خوش‌شانس بیت کوین، تنها با 126 تراهش بر ثانیه توان پردازشی، توانست 6.25 بیت کوین، به ارزش تقریباً 266,000 دلار، برای استخراج یک بلاک کامل پاداش دریافت کند. چیزی که بسیاری از صاحب‌نظران و فعالان این صنعت را شگفت‌زده کرده، این است که احتمالاً این ماینر یک دستگاه خانگی است و از مدل پیشرفته‌ای استفاده نمی‌کند؛ در نتیجه احتمال اینکه بتواند چنین کاری انجام دهد، بسیار کم است.

به گزارش کوین تلگراف، بعد از اینکه یک ماینر بیت کوین در استخر ماینینگ سولو سی‌کی (Solo CK) توانست باموفقیت یک بلاک جدید را به بلاک چین بیت کوین اضافه کند، 6.2 بیت کوین (266,000 دلار) پاداش به‌دست آورد.

این ماینر خوش‌شانس که احتمالاً فقط با یک یا دو دستگاه استخراج کار می‌کند، توانست با 126 تراهش بر ثانیه توان پردازشی، معادلات ریاضی پیچیده یک بلاک را حل و آن استخراج کند. کاربری به نام دکتر کان کولیواس (Dr. Con Kolivas) که خود را به‌عنوان ادمین وب‌سایت استخر سولو معرفی می‌کند، در 11 ژانویه (21 دی) توییتی در این زمینه منتشر کرد. بنا بر توییت او، این مقدار معادل 0.000072 درصد از کل هش ریت شبکه بیت کوین است که چیزی معادل 175,000,000 تراهش بر ثانیه (175 اگزاهش بر ثانیه) ارزیابی می‌شود.

هاس مک‌کوک (Hass McCook) کارشناس استخراج و عضو شورای استخراج بیت کوین (BMC) گفت که تا به حال چیزی شبیه به این اتفاق نشنیده و چنین رخ‌دادی در بلاک چین بیت کوین بسیار نادر است.

او در ادامه افزود:

به‌طور معمول، در اختیار داشتن 0.000072 درصد از هش ریت به این معنی است که استخر سولو سی‌کی می‌تواند به‌طور میانگین 0.000072 درصد از بلاک‌ها یا 1 بلاک به‌ ازای هر 1,400,000 بلاک را استخراج کند. همه چیز در شبکه بیت کوین احتمالی است؛ حتی تسویه تراکنش‌ها. هر چه تعداد تأیید اعتبارسنج‌ها بیشتر شود، احتمال برگشت‌خوردن تراکنش پایین‌تر می‌آید.

همچنین بخوانید: بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج در سال 2022

به گفته او، این ماینر ممکن است تنها از یک دستگاه استفاده کرده باشد. قدرت دستگاه انت‌ماینر اس‌ 19 (Antminer S19) 110 تراهش بر ثانیه است و سولو سی‌کی تنها با یک ریگ استخراج تقویت‌شده می‌توانست این کار را انجام دهد. این ماینر به‌احتمال زیاد از 5 یا 6 دستگاه انت‌ماینر اس‌ 9 استفاده کرده و ممکن است یک ماینر خانگی باشد.

هش ریت یک دستگاه ماینر نشان می‌دهد که این دستگاه در هر ثانیه چند هش یا معادله ریاضی را حل می‌کند. از طرف دیگر، به‌طور میانگین در هر ده دقیقه یک بلاک جدید در بلاک چین بیت کوین استخراج می‌شود. دکتر کان کولیواس گفت احتمال اینکه چنین اتفاقی بیفتد، چندان زیاد نیست و شانس پیداکردن چنین بلاکی با این هش ریت به‌طور روزانه، تنها 1 به 10,000 است. او اضافه کرد که این ماینر احتمالاً نمی‌تواند چنین شاهکاری را دوباره تکرار کند.

کولیواس گفته است:

چنین اتفاقی دیگر برای این ماینر خوش‌شانس نمی‌افتد. از لحاظ آماری، معمولاً ماینرهای بزرگ می‌توانند معادلات ریاضی بلاک‌ها را حل کنند اما هیچ دلیلی وجود ندارد که حتی کوچکترین ماینرها نتوانند این کار را انجام دهند.

او اشاره کرد که حدود یک سال پیش هم ماینر کوچکی از استخر او توانسته بود معادلات یک بلاک کامل را حل کند.

تبلیغات متنی
فروشگاه ساز رایگان فایل - سیستم همکاری در فروش فایل
بدون هیچ گونه سرمایه ای از اینترنت کسب درآمد کنید.
بهترین فرصت برای مدیران وبلاگ و وب سایتها برای کسب درآمد از اینترنت
WwW.PnuBlog.Com
ارسال دیدگاه